اقتصاد دارویی کشور ورشکسته است

اقتصاد دارویی کشور ورشکسته است

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ - ۱۹:۴۸

وزیر بهداشت با بیان اینکه لازم است طرح جدیدی برای اداره داروهای کشور ارائه شود، ابراز داشت: اقتصاد دارویی کشور ورشکسته است.

به گزارش اخبار خوب به نقل از خبرنگار مهر، سعید نمکی بعد از ظهر پنجشنبه در حاشیه سفر خود به کاشان در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به حضور فعالانه جوانان در پارک‌های علم و فناوری و پژوهشکده‌ها اظهار داشت: وجود چنین جوانانی در کشور یک سرمایه محسوب می‌شود و بر همین اساس باید از این افراد در حوزه‌های تخصصی آنها به کار گرفته شوند تا از آنها استفاده حداکثری شود.

وی با بیان اینکه لازم است تا تمامی منابع تخصیص داده شده به حوزه‌های مختلف در همان حوزه‌ها صرف شود، افزود: اگر رؤسا و مدیران منابع مالی که در اختیار دارند در حوزه اختصاصی خود هزینه نکنند به نظر بنده دیگر نباید در آن مقام مسئولیتی بر عهده داشته باشد و بر همین اساس با مشاهده این تخلف مطمئناً در ابتدا برخورد قاطع و در صورت استمرار آن عزل می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش کشور با بیان اینکه لازم است طرح جدیدی برای اداره داروهای کشور ارائه شود، ابراز داشت: اقتصاد دارویی کشور ورشکسته است و بر همین اساس لازم است قانونی در راستای حضوری داروسازان در بیمارستان‌ها تدوین شود تا علاوه بر حضور این متخصصان در بیمارستان‌ها بخشی از هزینه‌های مردم نیز کاهش پیدا کند.

وی از فعالیت سه هزار اکیپ در نوروز ویژه نظارت بر عرضه کنندگان مواد غذایی در کشور خبر داد و گفت: تمامی این اقدامات برای حفظ سلامت هموطنان انجام می‌شود و مردم نیز خوشبختانه به نظام سلامت کشور اطمینان دارند؛ حضور فعال و پر خیر و برکت خیران حوزه سلامت گواه این مطلب است و بر همین اساس یکی از رسالت‌های ما در وزارت بهداشت پاکیزه کردن این نهاد دولتی است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

8 + 1 =