افتتاح «خط انتقال پساب تصفیه خانه» پرند 

افتتاح «خط انتقال پساب تصفیه خانه» پرند 

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۶:۵۱

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه جامعه خبرگزاری آنا همزمان با هفته بسیج پروژه شاخص و کلان “خط انتقال پساب تصفیه خانه” پرند، ظهر روز چهارشنبه با حضور سردار احمد ذوالقدر فرمانده سپاه حضرت سید الشهدا(ع)، نوروزی نماینده رباط کریم، بهارستان و پرند، حمید رضا اله یاری شهردار پرند، اعضای شورای اسلامی شهر، فرمانده سپاه حیدر کرار(ع) پرند و سایر مسئولان افتتاح و به بهره برداری رسید.

سردار احمد ذوالقدر در این مراسم ضمن قدردانی از مدیریت شهری پرند جهت افتتاح پروژه خط انتقال پساب شهر پرند، بیان داشت: ضرورتِ حفظ و استفاده بهینه از منابع کشور به ویژه آب بر کسی پوشیده نیست و این طرح موجب صرفه جویی و حفظ منابع و همچنین توسعه فضای سبز در شهر جدید پرند خواهد شد.

حمید رضا اله یاری شهردار پرند نیز در مراسم به تشریح جزئیات این پروژه پرداخت و گفت: پروژه خط انتقال پساب شهر پرند به طول ۵ کیلومتر از محل تصفیه خانه رودخانه شور تا مخزن میدان بصیرت با اعتباری بالغ بر ۴۷ میلیارد ریال احداث شده است که با بهره برداری از آن، بخش قابل توجهی از آب غیر شرب موردِ نیاز فضای سبز که حدود ۴۵ هکتار را شامل می‌شود، تامین خواهد کرد.

شهردار پرند افزود: با بهره برداری از این خط امکان استفاده از آب غیر شرب برای آبیاری فضای سبز فراهم شده و ضمن صرفه جویی قابل توجهی که در هزینه های آبیاری صورت می گیرد، از آب شرب نیز استفاده نخواهد شد.

‌اله یاری عنوان کرد: شهر جدید پرند با توجه به موقعیت خاصِ جغرافیایی خود، دارای سختیِ آب و خاک است و آبیاری منظم عرصه های فضای سبز یکی از الزامات مهم برای توسعه این حوزه به‌شمار می‌رود.

همچنین در ادامه برنامه‌های هفته بسیج در شهر پرند، از اِلمان شهید بسیجی با حضور مسئولان استانی و شهرستان رونمایی به‌عمل آمد.

انتهای پیام/۴۱۲۷

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دو + چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

تدوین برنامه تحولی در دادسراهای کشور رو به اتمام است

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار حوزه قضائی گروه جامعه خبرگزاری آنا، ...