اشعار رضا اسم‌خانی در مجموعه غزل «چهل برگ» رونمایی شد

اشعار رضا اسم‌خانی در مجموعه غزل «چهل برگ» رونمایی شد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۷:۲۸

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان، مجموعه غزل«چهل برگ» سروده رضا اسم‌خانی از شاعران جوان و فعال استان با حمایت حوزه هنری زنجان چاپ و منتشر شد.

اشعار سروده شده در کتاب‌ مجموعه‌ غزل «چهل برگ» در دو بخش عاشقانه و آئینی است که بخش عاشقانه شامل ۳۱ غزل و بخش آئینی شامل ۱۰ غزل است که با تیراژ  ۵۰۰ جلد با مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان و انتشارات شانی چاپ و منتشر شده است.

تاکنون ۱۰ کتاب از وی اعم از دفترهای شعری و یا در قالب گزیده آثار شاعران، به چاپ رسیده است. «رو چشمام قدم بزن»، «یک ربع به یک»، «عطر تربت یک تا عطر تربت ۴»، «تلخند»، «گزیده اشعار شاعران جوان زنجان»، «مجموعه شعر و نثر «خورشیدضمیران» و «چهل برگ»، کتاب‌های چاپ شده این شاعر زنجانی در سال‌های اخیر است.

امروز همزمان با حضور جمعی از مسئولان مراسم رونمایی از کتاب چهل برگ برگزار و بخش‌هایی از این کتاب توسط نویسنده قرائت شد.

رضا اسم‌خانی در معرفی این اثر خود گفت: کتاب چهل برگ در دو بخش آزاد و اشعار آئینی در سال‌های اخیر و با حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان چاپ و منتشر شده است.

وی با اشاره به اینکه کتاب شامل چهل مورد از اشعار سروده شده در سال‌های اخیر است که در دو بخش با موضوع آزاد شامل سی مورد غزل‌ و ده مورد از اشعار آئینی تقدیم به اهل بیت و ائمه اطهار است، گفت: این کتاب از طریق انتشارات شانی و با حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان در اواخر سال ۱۳۹۹ چاپ و منتشر شده است.

اسم‌خانی در ارتباط با شعر آئینی و شهرت شاعران زنجانی در این باره نیز گفت: شعر آیینی در زنجان قدمت بسیاری دارد و شاعران بسیاری در سال‌های قبل در این عرصه فعالیت کرده و شعر گفته‌اند؛ همچنان که امروز نیز شاعران بنام بسیاری در این عرصه فعالیت دارند.

رئیس حوزه هنری استان زنجان نیز در این مراسم گفت: استان زنجان دارای استعدادهای درخشانی در حوزه هنر و فرهنگ است که در صورت شکوفایی آنها شاهد آثار خوبی در تولیدات خواهیم بود.

امیر نعمتی با اشاره به اینکه ادبیات و هنر انقلابی اسلامی در واقع هنر دینی و هنر اسلامی را شامل می‌شود که برگرفته از گفتمان انقلاب اسلامی است، افزود: هنرمندان با الهام از این نوع هنر، نسبت به جریان‌های سیاسی، انقلابی و اجتماعی واکنش‌های به موقع و صریح از خود نشان می‌دادند.

وی با اشاره به اصالت هنر انقلاب اسلامی گفت: امروزه ما با ادبیات و هنر انقلاب اسلامی مواجه هستیم که خاستگاه آن سال ۱۳۵۷ است.

رئیس حوزه هنری استان زنجان با اشاره به اینکه در بخش شعر آئینی نیز شاعران جوان و خوبی داریم که در این عرصه پیشرو هستند، تصریح کرد: حوزه هنری نیز در حیطه اختیاراتی خود حمایت‌های لازم را از این افراد انجام می‌دهد.

نعمتی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی هنری صورت گرفته در حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان در سال‌های ۱۳۹۹-۱۴۰۰ گفت: در زمینه شعر و ادبیات از مجموع ۱۵ مورد کتابی که در مراحل کارشناسی و چاپ است، تقریبا ۹ مورد شامل شعر و داستان است.

استاد ولی‌الله کلامی زنجانی ضمن تبریک به مجموعه حوزه هنری استان زنجان و رضا اسم‌خانی در خصوص چاپ کتاب «چهل برگ» گفت: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان به‌عنوان یکی از ارگان‌های فرهنگی هنری استان موجب دلگرمی و مشوق جوانان هنرمند و پیشکوتان ادبی استان است.

اسم‌خانی ۳۳ سال دارد و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته تاریخ است و با وجود علاقه زیادش به تاریخ، فعالیتش در حوزه شعر پ‍ررنگ بوده است. «رو چشمام قدم بزن»، «یک ربع به یک»، «عطر تربت یک تا عطر تربت ۴»، «تلخند»، «گزیده اشعار شاعران جوان زنجان»، «مجموعه شعر و نثر «خورشیدضمیران» و «چهل برگ»، کتاب‌های چاپ شده این شاعر زنجانی در ۱۳ سال اخیر است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

5 − سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

فراخوان مقالات همایش بین‌المللی «انسان‌شناسی در حکمت ابن‌سینا»

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کمیته علمی همایش از ...