اسنوکر قهرمانی آسیا| صعود سه اسنوکرباز ایران به مرحله حذفی

امیر سرخوش، علی قره گوزلو و میلاد کاشانی به مرحله حذفی رقابت‌های اسنوکر قهرمانی آسیا راه یافتند. 

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، رقابت‌های اسنوکر ۲۰۲۴ قهرمانی آسیا ۲۸ بهمن لغایت ۴ اسفندماه در قطر برگزارمی شود و تیم ملی اسنوکر کشورمان متشکل از امیر سرخوش، علی قره گوزلو و میلاد کاشانی تحت هدایت کامران شهلاو سرپرستی سعید ابولسانی در این مسابقات شرکت کرده اند.

در گروه A این مسابقات امیر سرخوش مقابل شعیب خان (هندوستان) و محمد رییس (افغانستان) با نتیجه ۴ بر یک به پیروزی دست پیدا کرد. سرخوش در ادامه یانگ هوانگ (کره جنوبی) را با نتیجه ۴ بر ۲ و محمد البینالی (قطر) را ۴ بر صفر شکست داد تا به عنوان سرگروه راهی دور بعدی شود. کاپیتان اسنوکر کشورمان در پایان مسابقات گروه خود بریک‌های ۱۰۴،۱۰۲، ۷۷،۷۳،۷۱،۷۵ و ۵۵ را به ثبت رسانده و در رتبه پنجم جدول بریک‌ها قرار دارد.

در گروه G علی قره گوزلو که دومین تجربه بین المللی خود را تجربه می‌کند، در گام نخست اویس منیر (پاکستان) را ۴ بر ۳ شکست داد و زیاد الغبانی (عربستان) و مواس المجالی (اردن) را ۴ بر صفر شکست داد و اینگونه از شانس بالایی برای سرگروهی برخوردار شد. قره گوزلو صبح امروزسه شنبه در آخرین دیدار مرحله گروهی با خالد الاستل (فلسطین) رو به و شد و با نتیجه ۴ بر یک به پیروزی رسید و به عنوان سر گروه راهی دور بعدی شد. قره گوزلو تا پایان دور گروهی بریک‌های ۱۲۳،۱۲۳،۱۲۰،۱۰۶،۸۸،۱۰۳،۷۴،۵۶،۵۴ را ثبت کرده و در جایگاه سوم جدول بریک‌ها بسر می‌برد.

در گروه C میلاد کاشانی (ایران) ابتدا صدیق الفارسی (عمان) را ۴ بر ۳ شکست داد سپس طارق الحداد (سوریه) را با نتیجه بر یک شکست داد، اما در ادامه مقابل علی العبیدلی (قطر) با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد به عنوان نفر دوم از گروه خود صعود کرد.

مرحله حذفی امشب قرعه کشی می‌شود.امیر سرخوش ملی پوش شایسته کشورمان در دو دوره قبلی این مسابقات عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. در این رقابت‌ها ۴۰ ورزشکار از ۱۷ کشور ایران، امارات، سوریه، سری لانکا، کره جنوبی، عربستان، قطر، فلسطین، پاکستان، عمان، کویت، اردن، عراق، هندوستان، هنگ کنگ، بحرین و افغانستان در این مسابقات با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

دکمه بازگشت به بالا