استاندار همدان: اطلس سرمایه‌گذاری استان برای جذب سرمایه باید تهیه شود

استاندار همدان: اطلس سرمایه‌گذاری استان برای جذب سرمایه باید تهیه شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۶:۳۵

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا، “علیرضا قاسمی فرزاد” روز چهارشنبه در جلسه شورای سرمایه‌گذاری استان همدان، افزود: سرمایه گذاران با مراجعه به این سامانه و مشاهده ظرفیت‌های استان، می‌توانند به راحتی برای سرمایه گذاری در استان همدان اقدام کنند.

وی ادامه داد: با تخصیص اعتبارات لازم برای تهیه این اطلس، روند پیشبرد اهداف سرمایه گذاری نیز تسریع می‌شود.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: استان همدان ظرفیت‌های مناسبی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر دارد و برهمین اساس سرمایه‌گذاری تولید برق از انرژی خورشیدی در این استان حمایت و تقویت می‌شود.

استاندار همدان گفت: اقدامات خوب و مناسبی در حوزه سرمایه گذاری استان همدان انجام شده که البته با توجه به ظرفیت های استان، کافی نیست.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه در حوزه انرژی باید بیش از پیش سرمایه گذاری شود، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه ساخت و ساز و املاک باید تجدید نظر شود و سرمایه گذاران را به سمت تولید برق از انرژی خورشیدی هدایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در فصل زمستان با وجود آلودگی هوا در کلانشهرها، با کمبود گاز نیز مواجه می‌شویم که این موضوع منجر به تعطیلی برخی از صنایع تولیدی می‌شود. 

قاسمی فرزاد افزود: تولید پنل های خورشیدی در داخل کشور بومی سازی شده که ما باید با استفاده از این فرصت، سرمایه گذاران را برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی در استان حمایت کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی نیز استان همدان ظرفیت های زیادی دارد، تاکید کرد: سرمایه گذاران می‌توانند با استفاده از دانش روز و فناوری‌های جدید، در بخش های کشاورزی با آبیاری نوین و احداث گلخانه در استان اقدام کنند.

استاندار همدان گفت: محل قانونی برای پرداخت اعتبارات یارانه‌ای جهت اعزام فعالان اقتصادی به سفرهای خارج از کشور تعریف نشده و این موضوع باید از طریق بخش خصوصی اقدام شود.

وی افزود: سرمایه‌گذاران استان را برای کسب تجارب اقتصادی، به شرکت در همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین المللی تشویق می‌کنیم.

قاسمی فرزاد گفت: حضور فعالان اقتصادی در نمایشگاه‌های بین المللی در نهایت موجب افزایش صادرات و رونق تولید در استان همدان خواهد شد.

وی اظهار داشت: در این راستا، شرکت شهرک‌های صنعتی باید برای بهبود فرآیند تولید، از سرمایه گذاران حمایت کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان نیز دراین جلسه گفت: بررسی علمی برای سرمایه گذاری در استان، در محور امور قرار گرفته است تا با توجه به ظرفیت هر منطقه، سرمایه‌گذاری صورت گیرد.

“ظاهر پورمجاهد” افزود: سرمایه گذاران باید متناسب با ظرفیت موجود، در مناطق مختلف استان سرمایه گذاری کنند.

وی گفت: با برگزاری همایش‌ها، تورهای سرمایه‌گذاری و برپایی نمایشگاه‌های مرتبط، حوزه سرمایه گذاری در استان همدان تقویت می‌شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

نه − سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

تسهیلات بلاعوض مسکن به خراسان جنوبی اختصاص یابد

“جواد قناعت” روز چهارشنبه در دیدار “اکبر نیکزاد” رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بیرجند ...