استاندار: تصفیه‌خانه آب کرمانشاه به سرعت وارد مدار می‌شود

استاندار: تصفیه‌خانه آب کرمانشاه به سرعت وارد مدار می‌شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۹:۱۰

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا، «هوشنگ بازوند» بامداد پنجشنبه در جریان بازدید از روند تکمیل تصفیه خانه آب شرب شهر کرمانشاه اظهار داشت: به منظور تامین کمبود آب شهر کرمانشاه، تجهیز و تکمیل این تصفیه‌خانه در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای قرار گرفت.

وی افزود: اکنون چند گروه فنی به صورت شبانه روزی در حال کار در تصفیه خانه کرمانشاه هستند تا هر چه زودتر این تصفیه خانه وارد مدار شود.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به روند مطلوب کار به نظر می رسد که تصفیه‌خانه کرمانشاه تا روز سه‌شنبه هفته آینده فعالیت خود را آغاز و ظرفیت هزار لیتر بر ثانیه به شبکه مرکز استان اضافه کند.

بازوند با اشاره به افزایش میزان مصرف آب باتوجه به گرمای هوا گفت: در روزهای گذشته برخی از مشترکان آب شهر کرمانشاه با مشکل افت فشار آب و قطعی روبرو شدند که رفع این مشکل به صورت ویژه در دستور کار دستگاه های اجرای استان قرار دارد.

وی تصریح کرد: تمام چاه‌های آب ادارات استان به منظور رفع این مشکل در اختیار شرکت آب و فاضلاب قرار می‌گیرد و در صورت نیاز اقدام به حفر چاه های جدید خواهد شد.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه تامین آب شرب  منازل مسکونی در اولویت است ادامه داد: در محلاتی که با افت فشار آب شرب روبرو هستیم آب ادارات و ارگان های دولتی قطع خواهد شد.

بازوند تصریح کرد: رفع مشکل آب شرب مردم اکنون در اولویت کارهای استان قرار دارد و تمام تجهیزات و امکانات استان به منظور رفع این مشکل به کارگیری می شوند.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا استاندار کرمانشاه علاوه بر بازدید از تصفیه خانه شهر کرمانشاه از محلاتی که با مشکل تامین آب روبرو هستند نیز بازدید کرد.

در این بازدید منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه و مدیران اجرای دستگاه‌های ذی‌ربط حضور داشتند.

استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه ۵۴۰ هزار مشترک آب دارد که از این تعداد بیش از ۳۰۰ هزار مشترک مربوط به کلانشهر یک میلیون نفری کرمانشاه است.

 سرانه مصرف آب شرب در کلانشهر کرمانشاه ۵۳ لیتر بیشتر از میانگین کشوری یعنی ۲۲۳ لیتر در شبانه‌روز است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهارده − 5 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

منبع جبرانی بودجه بهار

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، آمار‌های بانک مرکزی ...