ارتقاء وضعیت پاویون ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دبی کلید خورد

ارتقاء وضعیت پاویون ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دبی کلید خورد

زمان انتشار : 1400/10/12 - 08:05

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، جلسه بررسی ارتقاء وضعیت پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزرای صمت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

در این جلسه که به میزبانی وزارت صمت برگزار شد، توافق‌نامه ای میان سه وزیر و معاون علم و فناوری رییس جمهوری در خصوص ارتقاء وضعیت پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دبی به امضا رسید.

تأمین مالی برای اجرای ایده‌های ارائه شده در راستای ارتقای وضعیت پاویون کشورمان در ۱۰۰ روز باقی‌مانده از نمایشگاه، مهمترین محور این توافق‌نامه بود که به تایید و امضاء حضار رسید.

در این راستا تغییرات بنیادین برای به تصویر کشیدن توانمندی‌های فناوری و پیشرفت‌های علمی و فرهنگی کشور با بهره‌گیری از فناوری‌های جدید بصری، محور توافق‌های انجام شده بود.

در این جلسه در خصوص برگزاری روز ملی ایران(۱۸ بهمن) و آیین نوروز با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، وزارت صمت، وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بحث و تبادل نظر شد.

گزارش تغییرات ساختاری در شکل ورودی ها و فضاهای داخلی و بیرونی پاویون جمهوری اسلامی ایران در یک ماه گذشته و پیشنهادات برای یکپارچه سازی تم پاویون ایران از دیگر موضوعات مهم مطرح شده در این جلسه بود.

رویکرد فرهنگی پاویون، معماری منحصر به فرد فضاهای عمومی و رزرو برنامه های مختلف برای اجراء در سایت اکسپو از مهمترین نکات مثبت پاویون امسال ایران است.

در این جلسه حضار بر ارائه هر چه بیشتر و بهتر توانمندی‌های کشورمان و استفاده بهینه از فرصت باقی‌مانده اکسپو برای معرفی ظرفیت‌های مختلف کشورمان در حوزه های مختلف تأکید کردند.

همچنین در خصوص تمهیدات لازم برای هرچه بهتر برگزار کردن اکسپوی دوره بعد(ژاپن) بحث و تبادل نظر شد.

نمایشگاه اکسپو که پس از المپیک و جام جهانی فوتبال، از بزرگ‌ترین رویدادهای جهان شناخته می‌شود، قرار بود سال۲۰۲۰ در دبی برگزار شود، اما شیوع کرونا آن را یک سال به تعویق انداخت.

گرچه ایران نیز در پاویونی به وسعت ۲۰۱۴ متر حضور داشته و طرح پاویون تلفیقی از معماری سنتی و معاصر و الهام‌ گرفته ازقصه‌های هزار و یک شب است که به اقتصاد، توسعه اجتماعی و فرهنگی، تمدن و سنت‌های باستانی و آداب‌ و رسوم اقوام ایرانی اشاره داشت، لیکن به‌دلیل عدم طراحی مناسب محتوا در مدیریت قبلی اکسپو، تصویر مناسبی از توانمندی‌ها و شایستگی های ایران اسلامی به بازدیدکنندگان ارائه نمی‌شد که این مهم باعث آزردگی خاطر هموطنان داخل و خارج از کشور شده بود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بیست − 17 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

سخنان صریح معاون دبیرکل خانه کارگر درباره حقوق بازنشستگان/ موضع واقعی دولت درباره افزایش حقوق مستمری‌بگیران چیست؟

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، محمد حمزه‌ای در گردهمایی اعضای ...