اختصاص بسته‌های حمایتی ویژه برای مجموعه‌های دانش محور

اختصاص بسته‌های حمایتی ویژه برای مجموعه‌های دانش محور

زمان انتشار : 1401/09/03 - 16:15

دهقانی فیروز آبادی خبر داد؛

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور گفت: انواع خدمات و تسهیلات در قالب بسته‌های حمایتی ویژه به مجموعه‌های دانش محور ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور در بازدید از مرکز رشد پرسیس ژن درباره جزئیات بسته حمایتی ویژه فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری، گفت: تصمیم داریم در این بسته حمایتی انواع خدمات و تسهیلات مختلف را به مجموعه‌های فناورانه به صورت متمرکز ارائه کنیم. اعتقاد داریم این کار تاثیرات مثبت زیادی خواهد داشت.

وی افزود: پرسیس ژن یک مجموعه موفق در صنعت دارو است و دستاورد‌های قابل توجهی برای کشور دارد که باید تلاش کنیم این مدل موفق را به دیگر صنایع هم تسری دهیم.

معاون علمی، فناوری و افتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور با تاکید بر حمایت‌های ویژه معاونت علمی از این مجموعه برای تولید سریع‌تر محصولات جدید، بیان کرد: در واقع پرسیس ژن یک مرکز نوآوری واقعی است که بر مبنای شناخت و کشش بازار اقدام به تولید محصول می‌کند. این مدل موفق باید به دیگر صنایع بزرگ هم معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه ضرورت دارد مدل کاری این مجموعه به جریانی اثرگذار در صنایعی، چون خودرو، نفت، پتروشیمی، نساجی و … بدل شود، افزود: صنایع با این مدل کاری می‌توانند به شکل واقعی توسعه فناورانه و نوآورانه خود را رقم بزنند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور به مدیران شتاب دهنده و مرکز رشد پرسیس ژن توصیه کرد با برگزاری دوره‌های آموزشی متعدد زمینه آشنایی صنایع بزرگ با این مدل کاری را فراهم کنند.

انتهای پیام/۴۱۴۴

انتهای پیام/

x

این مطالب را نیز ببینید!

احیای آنزیم‌های یک میلیارد ساله/ سازگاری فتوسنتز با افزایش اکسیژن

محققان در مطالعه و آزمایش جدید دست یافتند؛ گروهی از محققان موسسه ماکس پلانک با ...