آمادگی ایران برای صادرات تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی به ترکمنستان

آمادگی ایران برای صادرات تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی به ترکمنستان

زمان انتشار : 1401/05/24 - 23:11

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، «مهدی صفری» معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، در سفر به ترکمنستان برای بررسی ظرفیت‌های گسترش همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با این کشور، با «آناگلدی یازمورادوف» معاون رئیس کابینه وزرا ترکمنستان در امور کشاورزی، محیط زیست و دیپلماسی آب دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، دو طرف با اشاره به همکاری‌های دو کشور در بخش‌های مختلف اقتصادی، بر لزوم گسترش این همکاری‌ها در بخش‌های کشاورزی و محیط زیست تأکید کردند.

در این دیدار صفری ضمن اشاره به تجربه موفق ساخت سد مشترک «دوستی» توسط جمهوری اسلامی ایران، بر آمادگی شرکت‌های ایرانی برای عرضه دانش فنی اصلاح بذر و پرورش درختان اصلاح شده به ترکمنستان تأکید کرد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه همچنین ضمن اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، امکان صادرات تجهیزات و ماشین‌آلات کشاورزی همچون تراکتور و نیز سموم کشاورزی از ایران به ترکمنستان را مورد تأکید قرار داد.

در این دیدار، یازمورادوف نیز ضمن استقبال از پیشنهاد‌های معاون وزیر امور خارجه کشورمان، بر لزوم بهره‌گیری هر چه بیشتر از فرصت‌های تجارت و همکاری دو کشور در بخش‌های کشاورزی و محیط زیست تأکید کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

18 − دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

۵۹۱ هزار هکتار از دیمزارهای کردستان زیر پوشش طرح جهش تولید قرار می‌گیرد

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا، پیمان اسکندری روز پنجشنبه در دومین ...