آخرین قیمت‌ها در بازار میوه شب یلدا

آخرین قیمت‌ها در بازار میوه شب یلدا

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۲۱:۲۱

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: یک شنبه هر هفته وضعیت بازار بررسی می شود و بر اساس آن به اصطلاح کشف قیمت می کنیم که روز گذشته این کار انجام شده و قیمت میوه ها تا ۳۰ آذر تعیین شده است و تغییری نمی کند.

به گزارش اخبار خوب به نقل از خبرآنلاین، اسدالله کارگر اظهار کرد: در ماه‌های گذشته و تحت تاثیر شیوع کرونا مصرف میوه کمتر شده بو با توجه به کاهش دورهمی ها و مهمانی‌ها باید گفت میزان مصرف میوه به مناسبت شب یلدا نسبت به سال های گذشته کمتر خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به کشف و تعیین نرخ‌ انواع میوه، در بازار شاهد ثبات قیمت ها خواهیم بود. 

وی درباره میوه‌های یلدایی توضیح داد: در میدان میوه و تره بار نرخ هر کیلوگرم انار بین ۱۳ تا ۱۹ هزار تومان، هندوانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان، خرمالو ۵ تا ۲۰ هزار تومان، پرتقال بین ۸تا ۱۲ هزار تومان است. 

وی توضیح داد: البته قیمت هر یک از این محصولات می تواند متفاوت باشد زیرا برای نمونه چند نوع خرمالو در بازار وجود دارد به طوری که خرمالو شمال بین ۵ تا ۸ هزار تومان، خرمالو شهریار ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان و یا خرمالو کن ۱۳ تا ۲۰ هزار تومان نرخ گذاری شده اند؛ این مساله درباره سایر محصولات نیز صدق می کند. 

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی بیان کرد: خوشبختانه نظارت های دقیقی بر روند قیمت‌گذاری و عرضه در میدان وجود دارد و فروشندگان میوه مجاز هستند بر اساس فاکتور، سود ۳۵ درصدی قانونی را اعمال کرده و بر قیمت میوه ها بیافزایند.

کارگر گفت: با تدابیر صورت گرفته هیچ گونه مشکلی در تامین میوه شب یلدا وجود ندارد. 

گفتنی است بر اساس لیست میدان مرکزی میوه و تره بار انار شیراز بین ۱۰ تا۱۶ هزار تومان، انار دماوند بین ۱۲ تا ۱۹ هزار تومان، انار ساوه بین ۸ تا ۱۴ هزار تومان، انار کوهستان بین ۱۵ تا ۲۱ هزار تومان؛ هندوانه محبوبی ۲هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان، هنداونه میناب و خطی ۲هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال تامسون شمال ۸ تا ۱۲ هزار تومان، پرتقال رسمی جنوب ۹ تا ۱۲ هزار تومان و … قیمت گذاری شده اند. 

قیمت انواع میوه، سبزی و صیفی جات در میدان مرکزی میوه و تره بار به شرح جدول زیر است؛

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

نوزده − 15 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

ادامه روند افزایش تولید نفت ایران و حفظ جایگاه خود در اوپک/ قیمت نفت ایران به ۷۷.۷۲ دلار رسید

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان ...