آتش سوزی اراضی جنگلی فتح آباد به موقع مهار شد

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۷:۲۰

سرپرست فرمانداری بویین زهرا گفت: با حضور بموقع نیروهای امدادی و اطفای حریق در منابع طبیعی فتح آباد از تخریب درختان ارزشمند تاغ جلوگیری شد.

به گزارش اخبار خوب ، مصطفی آقا علی سرپرست فرمانداری بویین زهرا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: روز دوشنبه به دلایل نامعلومی بخشی از اراضی جنگلی شهرستان بویین زهرا واقع در روستای فتح آباد طعمه حریق شد.

وی افزود: پس از اطلاع از آتش سوزی در اراضی جنگلی فتح آباد بلافاصله عوامل امدادی و آتش نشانی در محل حادثه حضور پیدا کردند و مهار آتش آغاز شد.

آقاعلی تصریح کرد: با توجه به گستردگی آتش سوزی و همچنین اهمیت اراضی جنگلی فتح آباد از سایر شهرها و ایستگاه‌های آتش نشانی نزدیک به شهر بویین زهرا درخواست کمک شد که خوشبختانه واحدهای آتش نشانی در کمترین زمان ممکن در محل حادثه حضور یافتند.

آقاعلی بیان کرد: با تلاش گسترده چند ساعته آتش نشانان و نیروهای امدادی و مردمی، آتش سوزی گسترده در جنگل و تاغ زارهای منطقه فتح آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان بوئین‌زهرا به طور کامل مهار شد.

سرپرست فرمانداری بوئین‌زهرا یادآور شد: با توجه به حجم بالای آتش و پیگیری‌های صورت گرفته از ۳ پرواز هواپیمای سم‌پاشی برای مهار آتش از ارتفاع استفاده شد که خوشبختانه آتش ساعتی پیش به طور کامل مهار شد.

وی خاطرنشان کرد: در مهار و خاموش کردن آتش سوزی گسترده اراضی جنگلی فتح آباد، نیروهای آتش نشانی، هلال احمر، منابع طبیعی، نظامی و انتظامی، دستگاه‌های خدمات رسان و نیروهای مردمی منطقه حضور مؤثر داشتند.

آقاعلی اظهار داشت: کارشناسان در خصوص میزان آتش سوزی و همچنین خسارت‌های وارد شده به اراضی جنگلی فتح آباد اظهار نظر دقیق را در روزهای آینده ارائه خواهند کرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان بوئین زهرا تاکید کرد: دلیل اصلی وقوع آتش سوزی نیز در دست بررسی است و اگر این آتش سوزی به صورت عمد صورت گرفته باشد با مسببین آن به شدت برخورد خواهد شد.

آقا علی از همه عوامل امدادی، شهرداران و نیروی انتظامی و نیروهای منابع طبیعی و مردمی به دلیل کمک و اقدام به موقع تشکر کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهار × سه =