ویژگی های ظاهری افراد بلغمی

ویژگی های ظاهری افراد بلغمی

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۱:۲۰

افراد بلغمی به مانند سایر مزاجها داری ویژگی های ظاهری خاصی هستند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب استاد حکیم زارعی مدرس دوره های مزاج شناسی در خصوص ویژگی های این افراد گفت: مزاج این افراد، سرد و تر است.
جثّه و هیکل:
هیکل بلغمی ها معمولاً درشت و چاق(به حالت استوانه ای) است. اینها چربی زیر پوستی زیادی دارند. اندام و عضلات آنها نرم و لخت است به نحوی که ابتدا و انتهای عضلاتشان دیده نمی شود. سینه درشت است اما برجسته نیست. شانه ها حالت افتادگی دارند.
اجزاء صورت:
بینی آنها کوچک است و چانه ظریفی دارند. زبان بزرگی دارند.
پوست:
چهره و پوست سفیدی دارند. پوست آنان معمولا سرد، مرطوب، نرم و شفاف است و گاهی به علت رطوبت زیاد، در ناحیه زیر چشم و زیر گلو دچار چین خوردگی می شود. پوست افراد بلغمی دارای منافذی ریز است و رگ های پنهانی دارند. زیر ناخن های آنها روشن است. به هنگام عصبانیت، رنگ آنها می پرد، لب ها خشک و بی حال و تیره و چشم ها هم رنگ پریده و خشک می شوند.
موی سر:
موهای نرم، نازک، صاف و لختی دارند. موهای زیربغل و زهار هم همین گونه است. کمتر دچار ریزش مو می شوند. رشد موهایشان زیاد است و موهای پرپشتی دارند. رنگ مو معمولا روشن (زرد، بور، خرمایی روشن) است. موی افراد بلغمی معمولا زود سفید می شود.
نوزادان سردمزاج در رحم مادر موی چندانی ندارند؛ به همین جهت می بینیم که نوزادان اروپّایی و به ویژه اروپّای شمالی، کچا به دنیا می آیند! برخلاف نوزادان منطقه خاور میانه که با کاکلی انبوه و تیره پا به جهان می گذارند.
موی بدن: غالباً بدن افراد بلغمی بی مو یا خیلی کم موست.
چشم:
سفیدی چشم، سفیدی بی حال، رنگ پریده و بی فروغی است و رنگ عنبیه، روشن(آبی، خاکستری و قهوه ای روشن) است. چشم آنها درشت است. رطوبت زیاد باعث درشت شدن اندازه چشم و سردی زیاد باعث روشن شدن رنگ آن می شود. چنان که گفتیم به هنگام عصبانیت، چشم ها هم رنگ پریده و خشک می شوند و این برخلاف افراد گرم مزاج است که در این هنگام، چشم هایشان سرخ و برافروخته می شود.
ترشّحات بینی:
رقیق و فراوان است.
تعریق:
معمولا زیاد عرق می کنند اما عرق آنها سرد است و بیشتر در انتهای اندام ها بروز می کند. در تماس با پوست افراد بلغمی معمولا خیسی و سردی ناخوشایندی حس می شود.

اطلاعیه؛

⭕️ شروع دوره های پیشرفته طب سنتی

⭕️ تاریخ کلاس ها در دو سانس یک شنبه ها و پنج شنبه ها

⭕️ ساعت سه و نیم بعد از ظهر

⭕️ سی و یکم شهریور یکشنبه ها و سانس پنج شنبه چهارم مهر ماه

⭕️ محل برگزاری کلاس ها فرهنگسرای خاوران میباشد.

⭕️ شهریه کلاس ها ترمی شصت هزار تومان میباشد

⭕️ جهت ثبت نام تا قبل از بیست و پنجم شهریورماه قسمت آموزش فرهنگسرای خاوران مراجعه نمایید

⭕️ به علت محدود بودن ظرفیت کلاس ها اولویت با افرادی که زودتر ثبت نام می‌نمایند.
@khosrozarei

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

5 × 4 =