منتظر یک اتفاق خوب بانکی تا آخر سال باشید !

منتظر یک اتفاق خوب بانکی تا آخر سال باشید !

زمان انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۶:۴۱

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از  روزپلاس؛ غلامعلي کامياب در خصوص تصميمات اخير آمريکا مبني بر تجديد تحريم ها و تاثير آن بر روابط کارگزاري بانک هاي ايراني گفت: تصميماتي که سناي آمريکا گرفته، به صورت مستقيم به بانک‌ها ارتباطي ندارد و موضوعي به صورت مشخص در اين زمينه، مورد اشاره واقع نشده است؛ اگرچه در آينده خواهيم ديد که چه اثري روي روابط بانکي ما با دنيا خواهد داشت؛ اما تصور ما بر اين است که اگر استانداردهاي بين‌المللي در بانک‌ها اعم از دولتي و خصوصي پياده سازي شود، موقعيت ما را در مقابله با آنها، تقويت خواهد شد.

معاون ارزي بانک مرکزي افزود: يکسان‌سازي نرخ ارز يکي از موضوعات و پروژه هاي مهم در اقتصاد مقاومتي است که از سوي دولت به دقت پيگيري مي شود؛ بر اين اساس در بانک مرکزي هم در حال کار کارشناسي بر روي اين موضوع و برطرف کردن موانع آن هستيم؛ اين در حالي است که از حدود دو سال پيش آمادگي براي يکسان سازي را داشتيم، اما تصميم گرفتيم زماني اين يکسان سازي را انجام بدهيم که بتوانيم روابط کارگزاري بانک ها را به درجه اي برسانيم که به راحتي قادر به انجام عمليات خزانه‌داري ارزي باشند و بعد از آن، يکسان سازي نرخ ارز هم انجام گيرد.

وي ادامه داد: احتمال مي دهيم تا پايان امسال، به شرايط لازم براي برقراري اين روابط کارگزاري با بانک‌هاي دنيا برسيم. البته اين موضوع بستگي به جايگاه ما در گروه اقدام مالي FATF دارد که اگر وضعيت ايران از غير همکار به همکار تبديل شود، گام بزرگي در گسترش روابط کارگزاري برداشته خواهد شد.

کامياب در خصوص آمار فاينانس و ري‌فاينانس هاي جذب شده در سال جاري نيز، از اعلام عدد و رقم خودداري و تاکيد کرد: امسال به آنچه که ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي درباره جذب فاينانس براي بانک مرکزي، هدفگذاري کرده خواهيم رسيد و آن را جذب مي‌کنيم، پس عددي اعلام نمي‌کنيم تا زماني که مراحل نهايي طي شده و موافقت‌نامه امضا شد، آنگاه مشخص شود.

اين مقام مسئول در خصوص وضعيت فعاليت بانک هاي مشترک مانند بانک ايران و اروپا گفت: اين بانک ها از نظر عمليات و فعاليت در موقعيت بسيار خوبي هستند و تجارت بين ايران و بسياري از کشورهاي اروپايي را پوشش داده و با تمام ظرفيت خود کار مي‌کنند؛ بنابراين کمک بسيار بزرگي براي بانک هاي ايراني به شمار مي‌روند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

2 × چهار =