روند هفتگی بورس: رشد ۳ درصدی در یک هفته

روند هفتگی بورس: رشد ۳ درصدی در یک هفته

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۱۶:۴۱

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (٢٣مرداد ماه) به عدد ٢٦١ هزار و ٣٩١ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته نزدیک به سه درصد رشد داشته است.

به گزارش روند بازار به نقل از خبرانلاین، با احتساب تعطیلی روز دوشنبه (٢٢ مرداد ماه) تعداد روزهای معاملاتی بورس در هفته ای که گذشت چهار روز بود که شاخص کل در این مدت ٦ هزار ٢٢٨ واحد رشد داشت.

شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (١٦ مرداد) با عدد ٢٥٥ هزار و ١٦٣ واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (٢٣ مرداد ماه) به عدد ٢٦١ هزار و ٣٩١ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور در آخرین روز معاملات هفته گذشته ٢٨٨ هزار و ٩٣٧ واحد بود که در روز چهارشنبه این هفته به رقم ٢٩٦ هزار و ٤١١ واحد رسید.همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان هفته گذشته ٦٥ هزار و ٣٣١ واحد بود که در هفته جاری این عدد به ٦٨ هزار و ٢٧٢ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از ٤٣ هزار و ٧٩٥ واحد به عدد ٤٥ هزار و ٧٥٧ واحد رسید.

حجم معاملات بورس تهران در هفته جاری، ١٣ میلیارد و ٨٠٥ میلیون سهم به ارزش ٤١ هزار و ٢٩٧ میلیارد ریال و حجم معاملات فرابورس در مدت ذکر شده هفت میلیارد و ٨٥٩ میلیون سهم به ارزش ٣١ هزار و ٩٢٥ میلیارد بوده است.

در هفته منتهی به ٢٣ مرداد ماه صنایع انبوه سازی، حمل و نقل، قند و شکر، کانه های فلزی، خودرو، سیمان، فلزات اساسی، فرآورده های نفتی و کانه های فلزی بیشترین میزان بازدهی را به خود اختصاص دادند که طبق آمار ارائه شده صنایع انبوه سازی و حمل و نقل در هفته ای که گذشت با بیشترین میزان بازدهی همراه بودند.

گفتنی است، در هفته منتهی به ٢٣ مرداد ماه گروه شیمیایی، فلزات اساسی، خودرو و قطعات، بانک ها و موسسات اعتباری، انبوه سازی املاک و مستغلات، سرمایه گذاری ها و دارویی ها نسبت به دیگر صنایع بیشترین ارزش معاملات و صنعت بانکداری و موسسات اعتباری، خودرو و قطعات، ماشین آلات و تجهیزات، فلزات اساسی و شیمیایی ها بیشترین میزان از حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.

آمار موجود نشان دهنده بیشترین میزان ورود نقدینگی در گروه‌های کوچک مانند گروه ساختمان، حمل‌ونقل و سیمان در روزهای نخست معاملات هفته جاری بوده است، در حالی که بازار در دو روز پایانی معاملات تغییر مسیر داد و بیشتر توجه بازار به سمت نمادهای بزرگ رفت که این امر زمینه ثبت رکوردهای جدید در بازار سرمایه را فراهم کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دوازده − 6 =