روند بازار؛ افزایش قیمت خودروهای داخلی

روند بازار؛ افزایش قیمت خودروهای داخلی

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۱:۴۴

افزایش قیمت چند هفته اخیر در بازار خودرو امروز تیبا ۲ را هم به جمع ۶۰ میلیونی‌ها اضافه کرده است. قیمت روز پراید امروز ۴۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است و پراید هاچ‌بک در بازار ۳۰۰ هزار تومان دیگر گران شده و به ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. امروز اغلب محصولات ایران خودرو به افزایش قیمت خود ادامه می‌دهند و تا دو میلیون تومان گران شده‌اند.

قیمت روز محصولات سایپا

خودرو‌های سایپا امروز در بازار رفتار دوگانه‌ای دارند. پراید و تیبا به افزایش قیمت ادامه می‌دهند و در طرف مقابل ساینا و کوییک کمی عقب نشسته‌اند. امروز تیبا صندوق‌دار در بازار ۶۰۰ هزار تومان نسبت به روز گذشته گران شده و با نرخ ۵۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. این روند افزایش قیمت باعث شده تیبا ۲ امروز به جمع ۶۰ میلیونی‌ها پیوسته و با ۸۰۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، امروز به ۶۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. ساینا در بازار امروز کمی عقبنشینی کرده و حدود ۲۰۰ هزار تومان ارزان شده است. قیمت روز ساینا در حال حاضر ۶۳ میلیون  و ۱۰۰ هزار تومان است. کوییک دنده‌ای هم در بازار خودرو امروز با کاهش ناچیز ۱۰۰ هزار تومانی به ۶۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت روز پراید

پراید هاچ‌بک هنوز ترمز را نکشیده و هر روز با افزایش قیمت به استقبال مشتریانش می‌آید. امروز هم پراید هاچ‌بک حدود ۳۰۰ هزار تومان گران شده و در بازار با قیمت ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. روند افزایش قیمت در بین خودرو‌های سایپا باعث شده امروز پراید وانت با ۲۰۰ هزار تومان افزایش به ۴۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان برسد. در طرف مقابل پراید سایپا ۱۳۱ امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی مانده و در بازار با قیمت ۴۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.   

قیمت روز محصولات سایپا

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت روز گذشته (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱۵۱,۵۰۰,۰۰۰۵۱,۲۰۰,۰۰۰۳۹,۹۴۱,۰۰۰
پراید سایپا ۱۳۱ ۴۷,۱۰۰,۰۰۰۴۷,۱۰۰,۰۰۰۳۷,۶۴۱,۰۰۰ 
پراید وانت سایپا ۱۵۱ ۴۷,۹۰۰,۰۰۰۴۷,۷۰۰,۰۰۰۴۰,۳۱۳,۰۰۰
تیبا صندوق‌دار ۵۵,۶۰۰,۰۰۰۵۵,۰۰۰,۰۰۰۴۳,۴۴۳,۰۰۰
تیبا ۲۶۰,۷۰۰,۰۰۰۵۹,۹۰۰,۰۰۰۵۱,۶۰۳,۰۰۰
ساینا۶۳,۱۰۰,۰۰۰۶۳,۳۰۰,۰۰۰۵۵,۹۴۳,۰۰۰
کوییک دنده‌ای۶۸,۷۰۰,۰۰۰۶۸,۸۰۰,۰۰۰۶۱,۲۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات ایران خودرو

افزایش قیمت، روندی است که امروز اغلب محصولات ایران خودرو در پیش گرفته و تا دو میلیون تومان گران شده‌اند. هر چند تعداد معدودی از این خودرو‌ها امروز ثبات قیمت در پیش گرفته‌اند. برای مثال امروز سمند LX در بازار با همان قیمت روز گذشته یعنی ۸۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. در طرف مقابل سمند EF۷ در بازار امروز افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی را پشت سر گذاشته و حدود ۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود.  

پژو ۲۰۶ بعد از ثبات قیمت روز قبل، امروز دوباره در مدار گرانی افتاده است. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ امروز یک میلیون تومان گران شده و در بازار با نرخ ۸۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب این محصول حدود ۶۷ میلیون تومان اعلام شده و در بازار تقریبا ۲۰ میلیون گران‌تر فروخته می‌شود. این اختلاف قیمت درباره پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به اوج خود می‌رسد. چراکه این محصول در کارخانه ۷۹ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده، اما در بازار با نرخ ۱۰۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. به خصوص که نسبت به دیروز ۹۰۰ هزار تومان دیگر هم گران شده. با این حساب اختلاف قیمت بازار و کارخانه برای پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در حال حاضر به ۲۴ میلیون تومان رسیده است.  
پژو ۴۰۵ GLX امروز در بازار حدود ۲۰۰ هزار تومان گران شده و با قیمت ۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. مدل دوگانه‌سوز این محصول در این افزایش قیمت همراهی نمی‌کند و نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است. قیمت روز پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز در حال حاضر ۸۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. پژو ۴۰۵ SLX هم امروز همچنان روی مرز ۹۰ میلیون تومان ایستاده و تغییری نسبت به روز قبل ندارد.

رانا امروز بیشترین افزایش قیمت را در بین محصولات ایران خودرو به نام خود ثبت کرده است. این محصول در بازار حدود دو میلیون تومان گران شده و حالا با قیمت ۸۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. قیمت روز پژو پارس در حال حاضر با افزایش ۶۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته همراه شده و به ۹۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومت

قیمت روز دنا معمولی در بازار تغییری نسبت به روز‌های قبل ندارد. طوری که امروز این محصول روی قیمت ۱۱۸ میلیون تومان ایستاده است. دنا پلاس هم بدون تغییر باقی مانده و حدود ۱۳۶ میلیون تومان فروخته می‌شود. در طرف مقابل دنا پلاس توربو امروز یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان گران شده و به نرخ ۱۷۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. 

قیمت روز محصولات ایران خودرو:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت روز گذشته (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
وانت آریسان ۶۷,۵۰۰,۰۰۰۶۷,۵۰۰,۰۰۰۵۱,۵۰۰,۰۰۰
سمند LX۸۰,۴۰۰,۰۰۰۸۰,۴۰۰,۰۰۰۶۶,۷۷۰,۰۰۰
سمند EF7۹۴,۵۰۰,۰۰۰۹۴,۰۰۰,۰۰۰۶۹,۷۷۳,۰۰۰
پژو GLX 405۷۷,۷۰۰,۰۰۰۷۷,۵۰۰,۰۰۰۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX 405 دوگانه‌سوز۸۰,۸۰۰,۰۰۰۸۰,۸۰۰,۰۰۰۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX 405۹۰,۰۰۰,۰۰۰۹۰,۰۰۰,۰۰۰۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو پارس۹۸,۶۰۰,۰۰۰۹۸,۰۰۰,۰۰۰۷۸,۳۳۸,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲۸۶,۴۰۰,۰۰۰۸۵,۴۰۰,۰۰۰۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵۱۰۳,۴۰۰,۰۰۰۱۰۲,۵۰۰,۰۰۰۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو ۲۰۶ صندوق‌دار۱۰۲,۰۰۰,۰۰۰۱۰۱,۰۰۰,۰۰۰۸۰,۷۵۴,۰۰۰
رانا۸۵,۰۰۰,۰۰۰۸۳,۰۰۰,۰۰۰۶۷,۴۴۰,۰۰۰
دنا تیپ ۲۱۱۸,۰۰۰,۰۰۰۱۱۸,۰۰۰,۰۰۰توقف فروش
دنا پلاس تیپ ۱۱۳۶,۰۰۰,۰۰۰۱۳۶,۰۰۰,۰۰۰۱۱۰,۹۳۴,۰۰۰
دنا پلاس توربو۱۷۱,۷۰۰,۰۰۰ ۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰ توقف فروش
پژو ۲۰۷ دنده‌ای۱۳۵,۲۰۰,۰۰۰ ۱۳۷,۰۰۰,۰۰۰ ۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک۱۶۸,۵۰۰,۰۰۰۱۶۸,۰۰۰,۰۰۰حاشیه بازار
دانگ‌فنگ H30۱۴۵,۰۰۰,۰۰۰ ۱۴۵,۰۰۰,۰۰۰ ۷۶,۵۰۰,۰۰۰

قیمت محصولات کرمان موتور

قیمت انواع جک از سری محصولات کرمان موتور تغییر چندانی نسبت به روز‌های قبل ندارد. جک J۴ امروز هم با قیمت ۱۴۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. باید توجه داشته باشید که قیمت محصولات کرمان‌موتور در بازار کمتر از نرخ مصوب کارخانه است. برای مثال کرمان موتور جک J۴ را ۱۰ میلیون تومان بالاتر از قیمت بازار و ۱۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کند. این مورد عجیب درباره دیگر انواع جک هم صادق است. مثلا جک S۳ در بازار مثل روز گذشته ۱۸۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و تقریبا ۲۲ میلیون تومان کمتر از قیمت مصوب کارخانه است. اختلاف قیمت بازار و کارخانه در بین محصولات کرمان موتور، برای جک S۵ به اوج خود می‌رسد. با اینکه کرمان موتور قیمت این محصول را ۲۹۹ میلیون تومان در نظر گرفته، با این وجود می‌توان با حدود ۳۱ میلیون تومان صرفه‌جویی، آن را با قیمت ۲۶۸ میلیون تومان در بازار خرید.

قیمت روز محصولات کرمان موتور

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
جک J4 اتوماتیک۱۴۰,۰۰۰,۰۰۰۱۴۹,۹۰۰,۰۰۰
جک S3 اتوماتیک۱۸۸,۰۰۰,۰۰۰۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
جک S5 اتوماتیک ۲۶۸,۰۰۰,۰۰۰۲۹۹,۰۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات مدیران خودرو

محصولات مدیران خودرو امروز هم مثل روز‌های گذشته سر جایشان ثابت ایستاده‌اند. قیمت روز MVM X33 در بازار حدود ۲۱۷ میلیون تومان قیمت دارد و تقریبا ۱۹ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. به طور کلی مدیران خودرو قیمت محصولاتش را بالاتر از بازار در نظر می‌گیرد و این مورد محدود به MVM X33 نیست. برای مثال MVM X22 دنده‌ای در بازار همچنان ۱۵۱ میلیون تومان است و حدود ۱۰ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. MVM X22 اتوماتیک هم وضعیت مشابهی دارد و روی ۱۸۰ میلیون تومان ایستاده. باید توجه داشته باشید که شرکت مدیران خودرو قیمت این محصول را حدود ۱۵ میلیون تومان گران‌تر و حدود ۱۹۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کند. در آخر MVM 315 هاچ‌بک در بازار همچنان ۱۲۸ میلیون تومان است و حدود ۱۲ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود.

قیمت روز محصولات مدیران خودرو مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
ام وی ام ۳۱۵ هاچ‌بک۱۲۸,۰۰۰,۰۰۰۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 دنده‌ای۱۵۱,۰۰۰,۰۰۰ ۱۶۱,۸۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 اتوماتیک۱۸۰,۰۰۰,۰۰۰۱۹۵,۶۰۰,۰۰۰
ام وی ام X33 ۲۱۷,۰۰۰,۰۰۰۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰


پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

6 + 3 =