دلار ۴۲۰۰ تومان ارزان شد

دلار ۴۲۰۰ تومان ارزان شد

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۰۹:۴۲

 در حالی دلار به کانال ۱۰ هزار تومان نزدیک شده است که بررسی ها نشان می دهد امسال دلار در نیمه اردیبهشت ماه به قیمت ۱۵ هزار و ۳۵۰ تومان فروخته شده است.

 به گزارش اخبار خوب به نقل از  خبرآنلاین، دلار این روزها در حال تلاش برای عبور از سد مقاومتی است که مدتی است بر آن ایستاده است. قیمت دلار در صرافی های بانکی به ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان رسیده و دامنه نوسان نیز به صد تومان محدود شده است.

 در حالی بسیاری از فعالان بازار پیش بینی می کنند قیمت دلار در روزهای آتی امکان رسیدن به کانال ۱۰ هزار تومانی را داراست که بررسی ها نشان می دهد در نوزدهمین روز از اردیبهشت ماه صرافی‌های بانکی هر دلار را به قیمت ۱۵ هزار و ۳۵۰ تومان فروخته اند. به این ترتیب قیمت دلار در حال حاضر کاهشی ۴۲۰۰ تومانی را نسبت به سقف قیمتی دلار در سال جاری تجربه کرده است. همتی نمودار نرخ دلار در سال جاری را پیش از این مورد استناد قرار داده بود تا ثابت کند در شش ماه اخیر با وجود تحریم حداکثری، بازار ارز در کنترل سیاستگذار ارزی است و تاکید کرده بود اجازه افزایش نرخ ارز را نمی‌دهد.

 وی پیش تر البته در اظهاراتی کلی به کسانی اشاره کرده بود که از بانک مرکزی می خواهند قیمت ارز را افزایش دهد.

 فعالان بازار می گویند سد مقاومتی دلار در حال حاضر ۱۱ هزار تومان است و شکسته شدن این سد می تواند ماندگاری دلار را در کانال ۱۰ هزار تومان رقم بزند. هر چند دلار تا کنون تا کف کانال یازده هزار تومان عقب رفته اما کف قیمتی شکسته نشده است.

 دلار پیش تر سد مقاومتی ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان را شکست اما با این حال کف کانال یازده هزار تومان توقف کرده است.

 همتی مدیریت تقاضا، ممانعت از سوداگری و سفته بازی در بازار ارز و افزایش بازگشت ارز حاصل از صادرات غیر نفتی را عامل مهم مهار قیمت ها در بازار می داند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × 5 =